is montu blog 1
Yazarı İş Elbisesi Burada 0

Toptan İş Montu

İş Elbisesi Burada ailesi olarak, istediğiniz ölçülerde ve adetlerde toptan iş montu dikiyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı desteğimiz bulunuyor. İstediğiniz ülkelere iş elbiselerinin dikiminden teslimine varıncaya kadar tüm süreci biz üstleniyoruz.

Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında iş montu seçiminde birtakım teknik özellikler ve kumaş seçimi önemli rol oynamaktadır. Hatta iş montunu hangi sektörde kullanacağınızda önemli bir göstergedir.

Özellikle ütüleme ihtiyacı duymayan gabardin kumaşlar yoğun talep görmektedir. Toptan iş montu dikiminde gabardin kumaşın özelliklerini kısaca şöyle aktarabiliriz;

  • Zor kırışır,
  • Yüksek derece de dayanıklıdır,
  • Sık dokunduğundan suyu hemen geçirmez,
  • Dikimi birçok kumaşa nazaran kolaydır,
  • İç tarafı göstermez,
  • Kış ayları için yoğun tercih sebebidir (yünlü gabardin),
  • Dört mevsim kullanılabilir,
  • Likralı veya likrasız seçenekler bulunmaktadır,
  • Ayrıca; rahattır. Kullanıcı açısından gayet kullanışlıdır.

Gabardin Kumaşın Tarihi

Gabardin kumaş, ilk 1879 yıllarında Thomas Burberry tarafından üretilmiştir. Kumaş üretim yaptığı esnada patent de alınmıştır. Yani gabardin kumaş moda evi kurucusu Thomas Burberry tarafından tescillenmiştir.

Gabardin başlarda sıkı dokunmuş ve su itici özelliği ile kauçuk kumaşlardan daha rahattı. Orta çağda kullanılan uzun pelerinlerin ve yağmurlukların yapımında kullanılan gabardin ismi sektöre girmiş oldu. Gabardinin bazı ilklerde de adı geçmektedir. Bunlardan bazıları:

Kutup kâşiflerinden, 1911 yılında güney kutbunu ilk giden adam olan Roald Amundsen ve 1914 yılında Ernest Shackleton tarafından Antartika ‘ya yapılan seferde kullanılmıştır. Yine George Mallory tarafından 1924 yılında Everset yapılan tırmanışta bu kumaştan yapılan ceketler kullanılmış, ancak bu girişim tarihlere talihsiz bir çaba olarak kayıt edilmiştir.

1950 yılından sonra tekstil sektörü Gabardin kumaşı daha saniyel şekilde kullanmaya başlamış ve özellikle ceket, pantolon ve takım elbise üretmekte alternatif olarak kullanılmaya başlamıştır. Özellikle tersi de kullanılabilen ceketler, kısa ve günlük kullanıma yönelik giyisilerin hammaddesi olarak kullanılan bu kumaş daha sonraki dönemde özellikle rock kültürü tarafından kabul görecek ve giyim tarzı olarak benimsenecektir.

Gabardin Kumaş Nedir?

Gabardin kumaş özellikle sık dokunmuş ince yünlü veya pamuklu bir kumaş çeşididir. Sağlam ve dayanıklı olmasından dolayı özellikle birçok sektörde giyim de bu kumaş kullanılmaktadır. Su geçirmez özelliği de bulunmaktadır.

Gabardin Kumaş Çeşitleri

Gabardin kumaş; pamuk gabardin, yün gabardin, hafif ağırlıklı gabardin, polyester gabardin, parlak gabardin, tencel gabardin, yün karışımlı gabardin gibi birçok çeşide ayrılmaktadır.

Elbette toptan iş montu dikiminde sadece gabardin kumaşlar kullanılmıyor. Bununla birlikte farklı sektör ve iş kollarına göre; su geçirmeyen kumaşlar, yanmaz kumaşlar, polyester kumaşlar gibi birçok kumaş kullanılabilmektedir.

iselbisesiburada.com olarak sizin istediğiniz renk, kalite, kumaş seçimi ve diğer özelliklere göre toptan iş montu üretimi sağlamaktayız. Bizlere 1 adet numune ya da farklı açılardan çekilmiş ürün fotoğrafı göndermeniz ve kaç adet istediğinizi belirtmeniz yeterli. Bizlere sizlere en kısa sürede dönüş sağlayacağız.

Ayrıca ürettirmek istediğiniz ürünleri yurtdışına da gönderebiliyoruz. Çözüm ortağı ve kardeş firmalarımız ile ihracat, gümrükleme ve daha doğrusu tüm süreçleri üstleniyoruz.

Bilgi, destek ve fiyat almak ve öneride bulunmak için info@iselbisesiburada.com adresine e-posta göndermeniz yeterli. Veya +90 545 747 45 40 numaralı telefona WhatsApp’tan hattından mesaj gönderebilirsiniz.